Çorapla Kıvırcık Ve Dalgalı Saç Yapımı

0
3

 Kadınlar birçok açıdan bakımlı olmayı sever. Bu kimi zaman günlük, haftalık ve aylık periyotlarla yapılan cilt bakımı, kimi zamansa belirli zaman aralıklarıyla yapılan saç bakımıdır. Bakımlı cilde uygulanan makyajın güzelliği gibi, bakım yapılmış, sağlıklı ve parlak saça uygulanan saç modeli de oldukça göz doldurucu olmaktadır.

 Davet, düğün, yemek gibi özel günlerde gösterilen özen, şimdilerde çalışma hayatına başarılı bir şekilde adapte olmuş kadının, pratik bir takım makyaj ve saç modeliyle günlük hayatına da yansımıştır. 

  Saça şekil verilirken genellikle, saç için özel olarak tasarlanmış ısı veren makinelerden yardım alınmaktadır. Ancak gücünü ısıdan alan bu makineler, şekillendirme aşamasında saç tellerine zarar verir. Saç uçları zamanla cansızlaşır ve koparak dökülmeye başlar.

  Saç şekillendirmek için makineler haricinde birçok yöntem kullanılabilmektedir. Bunlardan biri; çorapla  kıvırcık ve dalgalı saç yapımıdır. Oldukça pratik ve eğlenceli bu yöntemi tanıyalım:

  Isı kullanmadan dalgalı saç yapımı için gerekli malzemeler; su ve çorap.

  Öncelikle saçları eşit tutamlara ayırıyoruz. Bir tutam alıp diplerden uçlara kadar su püskürtüyoruz. Bu işlemi akşamdan uygulayıp sabah kullanacaksanız saçı bolca ıslayabilirsiniz. Ancak saçınızın 1 – 2 saat sonra hazır olması gerekiyor ise, su miktarını kontrollü kullanmakta fayda olacaktır. Çünkü zaman kısıtından dolayı saç kurumayabilir ve işlem başarısız olabilir. Yeteri miktarda ısladığımız saçın uç kısmını bir çorabın topuk kısmına koyuyoruz ve saçı çorabın etrafında rulo olacak şekilde dolandırıyoruz. Bu işleme saç dibine gelene kadar devam ediyoruz ve dibe yaklaştığımızda çorabın parmak kısmıyla bilek kısmını birbirine sıkıca bağlıyoruz. Tüm saçı bu şekilde sarıyoruz. Saç kuruyana kadar bekliyoruz ve çorapları bağladığımız yerlerden çözüyoruz. Uygulanan bu yöntemle hem sağlıklı, hem de dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Tüm dikkatleri üzerinize çekmek işte bu kadar kolay.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here