Çakra Yağlarını Tercih Etmenin 10 Nedeni

0
281

Çakra Nedir?

Çakraları görünüşü ve yapısı itibariyle dönen pervanelere ya da enerji veren küçük hayat merkezlerine benzetebiliriz. Çakralar vücudumuzdaki enerjiyi sağlayan ve yaşam gücü veren noktalardır. Çakraları zihninizde somut şekilde düşünürseniz yeni açılmış taze yapraklı bir güle veya nilüfere benzetebilirsiniz. Çakraların vücudumuzda sorumlu olduğu birçok organ olmakla beraber duygulara ve dış dünyaya açılan kapının kildi çakralarda saklıdır. Yani genel mana ile çakralar karmaşık ve bir o kadar hayatımıza direkt olarak nüfuz eden enerji sahalarıdır.

Çakraların Özellikleri

Vücudumuzun belli başlı birçok bölgesinde çakralar olduğunu söyleyebiliriz.2012 yılından itibaren toplam 7 çakranın var olduğu biliniyordu fakat günümüzde bu çakraların sayısının arttığı görülmüştür. Ana çakralara odaklanmak gerekirse en önemli ve denge unsuru olan çakra kalp çakrasıdır. Çünkü insan kalp ve sevgi duygularını ön plana çıkarıp hayatına yön verirken buradan güç alır. Çakralar için tabir-i caizse bir nevi omurilik üzerine dizilmiş enerji hattı benzetmesi yapılabilir. Çünkü omurilik bütün elektrik sinyallerini her organımıza dağıtmakla yükümlüdür. Kısaca çakra bölgelerinden bahsedersek;

1)Çakra(Kök)

Kuyruk sokumu ve kasık kemiği arasındadır.Fiziksel enerji ve yaşama arzusu verir.

2)Çakra (Sakral)

Alt karın bölgesindedir.Cinsel enerji ve kendine sevgi,saygı duymayı gerçekleştirir.

3)Çakra(Pankreas ya da Göbek)

Göbek deliği bölgesindedir.Kişisel kararlılık ve irade gücü verir.Sindirim sorunlarını gidermede etkilidir.

4)Çakra(Ana ya da Çekirdek Yıldız (solar pleksus)

Göbeğin hemen üzeri ve diyaframın altındadır.Varlığımızın tam ortasında yer aldığı bilinir.

5)Çakra(Aşağı Kalp)

Göğüs kafesinin hemen alt ucundadır.Üst kalp çakrası ve alt çakralar arası alışveriş sağlama görevindedir.

6)Çakra(Kalp)

Göğüs kafesinin ortası kalbimizin olduğu yerdedir.Evrensel varlığın merkezi gücüdür.

7)Çakra(Taç)

Başın tam tepesindedir.

8)Çakra(Üçüncü Göz)

İki gözün ortasındadır.Bu çakralara ek olarak daha birçok çakra bölgesinin varlığı bilinmektedir.Bütün hepsi de yaşamsal fonksiyonların ve duyguların birbiri ile etkileşimi sayesinde doğmuştur.

Çakra Yağlarının Tercih Edilmesinin 10 nedeni

1)Vücut Enerjisini Harekete Geçirir

Çakra yağları cildimize uygulandığı andan itibaren hemen cildimize nüfuz eder ve enerjimizin katlanarak artmasına yardımcı olur.Esansiyel yağlar aynı zamanda çok güçlü fiziksel bir yapıya sahip olduğundan ilaçlardan daha hızlı iyileştirme özelliği vardır.

2)Duygularımıza Pozitif Etki Eder

Çakra bölgesinde en önemli yerlerden biri duygularımızı açığa çıkaran çakradır.Bu bölgeye özel çakra yağının içeriğinde bulunan aroma sayesinde duygularımız uyarılarak pozitif manada açığa çıkar.Burada devreye Therapium Naturalis yağları devreye girmektedir.Bu yağların içeriğinde bulunan bitki özleri ve aromaları sayesinde vücudunuza olan faydaları hemen hissedeceksiniz.

3)Beden Sağlığını Korur

Ruh sağlığı kadar fiziksel sağlığımız da bir o kadar önemlidir.Kişinin fiziksel olarak sağlıklı olması demek sağlıklı ve uzun ömürlü hayata emin adımlar ile yürüyebilmesi demektir.

4)Denge Duygusunun Oluşmasını Sağlar

Uzman kişiler tarafından uygulanan çakra bölgeleri esas alarak yapılan tedaviler denge duygusu oluşturur.Çakra yağları vasıtasıyla yapılan bu terapiler denge bölgesine dokunarak kişinin kendi öz dengesini açığa çıkarır.

5)Huzur Verir

Adından anlaşılacağı gibi huzur bizim için lazım olan en önemli içsel duygulardan bir tanesidir.Huzuru yaşamak ve hayatta her daim huzurlu olmak gibisi yoktur.Çakra yağlarının cilde temas etmesiyle oluşan rahatlatma hissi ve ardından hissedilen huzurun tarifi ancak yaşayarak hissedilir.Therapium Naturalis yağının ipeksi teninize verdiği his ile siz de huzurlu bir hayata kavuşabileceksiniz.

6)Ağrılara Elveda Diyin

Bizi en çok rahatsız eden durumlar arasında vücudumuzun ağrılı bölgeleri vardır.Ağrılı bölgeye uygulanan çakra yağları ağrıları yok eder ve günlük hayatımıza rahat olarak devam etmemizi sağlar.

7)Nefes Aldırır

Bedenimize Yaratıcı tarafından verilen güç nefes almaktır.İnsan hayatı yaşadığı gün sayısı ile aldığı nefes ile ölçülür denilmiştir.Bu yüzden bu yağlar sayesinde nefes alıp vermemiz daha da kolaylaşır.

8) Sezgi Yeteneğimizi Ortaya Çıkarır

Gerçeğin dolaysız bir şekilde içgüdüsel olarak doğrudan bilineni açığa çıkarmak sezgi kabiliyetidir.Her insan bu yeteneğe sahip değildir.Sezgi yeteneğini ortaya çıkaran çakra bölgelerine nüfuz eden çakra yağı bu dinamizmi harekete geçirir.

9) Sindirim Sorunları ile Başa Çıkar

Çakra yağı aynı zamanda sindirim sorunlarını önlemede mükemmel bir etkisi vardır.Sindirim sistemini rahatlatarak daha iyi bir sindirime ortam hazırlar.

10)Cinsel Sağlık Sorunlarını Önler

Hem kadının hem de erkeğin üreme sağlığı oldukça önemlidir.Bu bağlamda eğer herhangi bir cinsel sağlığın sorunu olması durumundaı çakra yağları daha sağlıklı bir cinsel hayata kavuşmayı sağlar.

Çakra Yağılar online satış web sitesine ziyaret ediniz.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here