Protez Saç ve Folligraft arasında ki farklar

1
276

Saç dökülmesi hem kadınlar hem de erkekler için son derece yıpratıcı bir durum haline gelmiştir, yavaş başlayan saç dökülmesi kelliğe kadar ilerlediği zaman kişinin kendine olan güvenini kaybetmesine de neden olabilmektedir bu sebeplerle saçlandırma sistemlerine daha fazla kişinin ihtiyaç duyduğunu söylemek mümkündür. Kısa zaman içinde saçlandırma için pek çok kişinin peruk ve protez saç tercih ettiğini görebilirsiniz.

Protez saç, sektörde stok olarak adlandırılan hazır kalıp, standart normlarda hazırlanmış saçların satışı ve yanlış uygulamalar ile oldukça yıpratılmıştır. Kolay ve hızlı çözüm sunabilmek için yapılan bu başarısız çalışmalar, seçenekleri sınırlı olduğu için kullanıcının alın yapısı ve modeli aynı olunca ortaya çıkan sonucu tahmin edebilirsiniz. Saç dökülmesi yaşayan herkesin alın yapısı, saç kalitesi, kafa yapısı, saçının dalgası, yoğunluğu ve saç rengi farklıdır bunların hepsini aynı anda hazır saçlarla verebilmek neredeyse imkânsızdır. Asıl sorun da bu noktada başlamaktadır. Bu tür hazır saçlar, size aradığınız konforu yaşatmak bi yana kurduğunuz hayalleri de yıkarken çevresel olumsuz baskılara maruz kalmanıza da sebep olur. iyi araştırma yapılmadığı takdirde uygulanan saçlar doğal olmadığı ve sanki başınızda protez saç değil de bir peruk olduğu hissi uyandırabilir. Doğal görünüm, kullanım rahatlığı ve sağlık açısından değerlendirilmediğinde kişide büyük bir pişmanlığa yol açabilir. Bu yüzden, protez saç yaptırmak istiyorsanız iyi araştırmalı ve daha dikkatli davranmalısınız.

Amerika’da geliştirilen Folligraft saç sistemleri, teknolojik olarak sunduğu geniş yelpazeli çözümleri ile saçlandırma sistemleri arasında her daim farkını hissettirmiştir. Hareket halinde ki bir cilt üzerine uygulanan Folligraft kişinin maksimum konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Folligraft cildin saçlı ve saçsız bölgesinde sorunsuz olarak işlevini görmeli ve cilt normal aktivasyonunu yapabilmelidir. Folligraft saç sistemlerinin, kişinin kendisine özel tasarlanması, yarı yarıya varan hafifliği, alın bölgesi detayı, doğallığı, inceliği, hava ve su geçiren dokusu ile maksimum konfor sunar. Sizin de tercihiniz hem kaliteli hem de doğal görünüme sahip bir saçlandırma sistemi ise seçiminizi Folligraft’dan yana yapmanızı tavsiye ederiz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here