Selülit Masaj Yöntemleri

0
298

Selülit bayanların müzdarip oldukları, deri altında bulunan halka şeklindeki yağ tabakalarının kalınlaşması ile deri yüzeyinde kötü bir görünüm oluşturan deri altı yağlanmasıdır. Selülit uzun sürelerde spor yaparak ve düzenli yürüyerek geçtiği gibi selülit masajı ile de geçmektedir. Selülit masajında kullanılan ve deri gözeneklerinin genişlemesi ile deri altına nüfus eden; asidik özelliği bulunan portakal yağı, derinin esnemesini sağlayan nane yağı, yasemin yağı, susam yağı, lavanta ve biberi yağı ile deri altında kalınlaşan yağ tabakalarının, parmakların daire şekline getirilip deri üzerinde dönderilerek derinizin rahatlamasını, gözeneklerin genişlemesini sağlayarak incelmesini sağlamakta ve selülitlerin oluşturduğu kötü görünümü ortadan kaldırmaktadır.

Selülit Masaj ile ilgili bazı videoları

Selülit masajı için, bu masaj tekniği uygulanırken mutlaka bitkisel yağlar yoğun olarak kullanılıyor, usta masörler ile uygun şiddette basınçlar uygulayarak bitkisel yağların deri altına nüfus etmesi sağlanarak hem vücudunuzun rahatlaması sağlanıyor hem de selülitlerin meydana gelmesini sağlayan deri altı yağ tabakasının incelmesi sağlanmaktadır.

Performans açısından selülit masajı için farklı bir yöntemi de titreşim yaratarak bitkisel yağların deri altına nüfus ettirilmesine sağlanmasıdır.. Uzman masörlerin uyguladığı, elleri ve avuç içlerini kullanarak oluşturarak hem yağ halkalarının oluşan titreşimler ile ayrılarak kan dolaşımını hızlandırıyor ve yağ halkaları incelerek selülitlerin oluşturduğu kötü görünümü ortadan kaldırıyor. Selülit masajının en temel noktası kullanılan bitkisel yağlardır. Bu yağlar tüm masaj tekniklerinde deri gözeneklerini genişleterek deri altına nüfus etmesine dayanmaktadır. Uzman masörler ile daha etkili olan bu masaj kısa sürede selülitlerinizden kurtulmanızı sağlar ve masan uygulanan bölgeyi daha sıkı ve genç göstermeyi sağlar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here